top of page

Jak przygotować się do sesji lifestyle?

Hej! W dzisiejszym poście porozmawiamy sobie o świetnej alternatywie dla klasycznych zdjęć rodzinnych w studiu! To sesje które totalnie skradły moje serce! A więc dziś będzie o tym jak przygotować się do sesji lifestyle i właściwie co to takiego?

To bardzo proste! Sesja lifestyle, to zdjęcia rodzinne, partnerskie lub indywidualne wykonywane u Was w domu, plenerze lub w każdym innym miejscu w którym czujecie się komfortowo i swobodnie! Tutaj pewnie niektórzy z Was zastanawiają się czym się w takim razie różni taka sesja lifestyle od innych? Pomysł może nie jest nowy i na pewno nie ja pierwsza takie zdjęcia zaczęłam robić, ale może od początku.

Bo wszystko zaczęło się od zdjęć ciążowych, które wykonałam dla jednej z moich stałych klientek – Anety.


jak przygotować się do sesji lifestyle, sesja lifestyle łódź


Moja pierwsza Sesja Lifestyle

Umawiając się na sesję ciążową, spontanicznie postanowiłyśmy zrobić zdjęcia w domu, w przyszłym pokoiku małej Kornelii. Nagle okazało się, że proste zdjęcia nabrały zupełnie innego charakteru, a sami przyszli rodzice mogli na chwilę zapomnieć o całym świecie, pouśmiechać się do siebie, poczuć ten cudowny czas oczekiwania! Sama sesja miała swoje tempo, bez pozowania, presji czasu oraz konkretnych, sztywnych ram, których mieliśmy się trzymać.

Po narodzinach ich córeczki, przyjechałam z kolejną wizytą. Wtedy zrozumiałam że jest to świetna opcja dla rodzin z małymi dziećmi, które w nowych miejscach mogą czuć się niekomfortowo. Ale to również fajna alternatywa dla samych rodziców. Którzy nigdzie nie muszą się spieszyć a wszelkie butelki, ubranka i ulubione zabawki swojego dziecka mają pod ręką, to zaoszczędza wiele stresu!

Tak właśnie zaczęła się moja podróż po wielu po wielu wspaniałych rodzinkach! Cudownie jest na krótką chwilę być z Wami, poczuć rodzinną więź która Was łączy, a która jest najlepiej widoczna właśnie w Waszych domach! Z moją małą pomocą tworzą się ponadczasowe pamiątki!

Ale wracając do pierwszej sesji. Wtedy jeszcze nie wiedziałam że to dopiero początek, a sesja lifestyle wyjdzie poza mieszkania!

jak przygotować się do sesji lifestyle, sesja lifestyle łódź

jak przygotować się do sesji lifestyle, sesja lifestyle łódź


Plenerowa Sesja Lifestyle

Tak! Dopiero niedawno zorientowałam się, że te wszystkie sesje które wykonuję w plenerze zarówno z rodzinami jak i z parami (bo taka sesja nie musi być rodzinna), niczym nie odbiega od tych spotkań w Waszych domach. Nadal najwięcej w tym dobrej zabawy, wygłupów oraz prostej rozmowy, podczas której zdjęcia „robią się same”. A jest to również dobry pomysł jeżeli jesteście w trakcie remontu/przeprowadzki, lub po prostu chcielibyście zrobić takie zdjęcia korzystając z ładnej pogody i jakiegoś fajnego miejsca, które jest Wam bliskie!

A może jesteście fanami konkretnej kawiarni lub restauracji? Może właśnie tam poszliście na pierwszą randkę, zaręczyliście się bądź zwyczajnie je lubicie? To też zamyka się w szeroko pojętej „sesji lifestyle”!

sesja lifestyle w plenerze
sesja lifestyle łódź, sesja narzeczeńska, sesja narzeczeńska łódź, naturalne zdjęcia narzeczeńskie, jak w bajce, fotograf łódź


Jak w bajce, naturalna fotografia łódź, sesja lifestyle łódź, fotograf ślubny łódź


Sesja Lifestyle – czyli?

A więc wróćmy do pierwszego pytania, czym jest ta cała Sesja Lifestyle w takim razie? To zdjęcia które pokazują przede wszystkim Was! Takimi jak jesteście, bez przebieranek i specjalnego pozowania. Spędzamy ten czas wspólnie, na luźnej rozmowie, przy kawie lub herbacie. Jest dużo przytulania i patrzenia sobie w oczy, chyba że jesteście typami wariatów, wtedy można skakać, śmiać się i totalnie wygłupiać! Najważniejsze żeby było to w zgodzie z Wami! Ale oczywiście jest kilka kwestii które mogą usprawnić nasze spotkanie, zatem…

Jak przygotować się do sesji lifestyle?

Możecie zaplanować sobie luźny dzień, który poświęcicie tylko dla siebie! Zapomnijcie o utartym schemacie sesji zdjęciowej na której sztywno zastygacie w pozach przed obiektywem! Możecie wyciągnąć swoje ulubione gry planszowe, wyjąć z szafy albumy ze zdjęciami do wspólnego oglądania lub książki i książeczki które lubi Wasze dziecko! Koncepcja jest dowolna i najlepiej gdy jest dopasowana do Was! Przy sesjach z maluszkami postarajcie się tak dobrać godzinę żeby był to czas aktywności (przy dzieciach 3-12 miesięcy) lub błogiego snu (przy noworodkach i maluchach do 2 miesiąca).Jak się ubrać?

Wasze stylizacje tak na prawdę są dowolne, macie czuć się jak najbardziej komfortowo i swobodnie. Z doświadczenia Wam powiem, że najlepiej sprawdzają się gładkie ubrania, bez napisów i intensywnych wzorów. Jeżeli macie zwykłe białe koszulki i body dla malucha to taki zestaw świetnie się sprawdzi! Ale jeżeli macie swój niepowtarzalny styl, lubicie czerń, albo dużo kolorów, to ubierzcie się w ten sposób! Pamiętajcie, że na zdjęciach macie być Wy a nie przebrani ludzie! Moja rada jest tylko taka, postarajcie się żeby Wasze ubrania pozostały w podobnej do siebie tonacji.

jak przygotować się do sesji lifestyle, sesja lifestyle łódź

jak przygotować się do sesji lifestyle, jak ubrać się na sesję, sesja lifestyle łódź

jak ubrać się na sesję, jak przygotować się do sesji lifestyle, sesja lifestyle łódź


Czy zwierzęta mogą uczestniczyć w sesji lifestyle?

Oczywiście! Jeżeli macie zwierzęta to wspaniale! Bardzo chętnie wykonam Wam zdjęcia razem z nimi, to w końcu część Waszej rodziny! Pamiętajcie tylko o jednej kwestii! Jeżeli chcecie zrobić sesję lifestyle poza domem, a jednocześnie marzycie o tym żeby pupil Wam towarzyszył – zadbajcie o to żeby miejsce (zarówno plener jak i kawiarnie/restauracje) były przyjazne zwierzętom!

sesja lifestyle łódź, sesja ciążowa łódź

Czy nasze mieszkanie się nadaje?

Często macie w tym aspekcie wątpliwości, a ja zawsze odpowiadam tak samo. Możecie nie mieć skończonego remontu, możecie wynajmować mieszkanie zupełnie nie w Waszym guście. Możecie mieszkać w kawalerce lub z rodzicami i mieć do dyspozycji tylko jeden pokój. Ale jeżeli się kochacie to na zdjęciach będziecie mieli dokładnie tą miłość! Reszta jest tylko tłem, które przy dobrym podejściu może bardzo fajnie zagrać. A za parę ładnych lat  i tak wrócicie do tych zdjęć z sentymentem i uśmiechem, bo właśnie w tych pierwszych mieszkaniach zaczynają się Wasze wspólne historie!

Z kwestii praktycznych, zadbajcie o to aby pomieszczenie było „ogarnięte”, mówię tu o zbędnych rzeczach/ubraniach/naczyniach w tle, bo im mniej tym lepiej!

sesja lifestyle łódź, sesja domowa łódź, naturalne zdjęcia rodzinne, sesja lifestyle w kawalerce, fotograf rodzinny łódź
jak przygotować się do sesji lifestyle, sesja lifestyle łódź

jak przygotować się do sesji lifestyle, sesja lifestyle łódź


„Mamy wybrane miejsce”

To zdanie bardzo lubię! Bo świadczy o tym że myśleliście o tym wcześniej i właśnie z tym miejscem macie dobre wspomnienia, a to dobre samopoczucie zawsze przekłada się na naturalniejsze zdjęcia! Może być to park, kawiarnia, działka – pełna dowolność! A może myślicie żeby taką sesję zrobić w górach lub nad morzem? To również jest możliwe, lubię szalone pomysły więc nie musicie się ograniczać!

Kolejna porada jest taka żeby upewnić się że miejsce w którym marzą Wam się zdjęcia, jest otwarte na temat sesji i czy nie pobiera dodatkowych opłat za wstęp lub wykorzystywanie lokalu!

sesja narzeczeńska Wrocław, miejsca na sesję narzeczeńską we wrocławiu, fotograf ślubny wrocław


sesja lifestyle łódź, sesja w plenerze, sesja rodzinnaPodsumowując

Dlaczego tak bardzo pokochałam sesje lifestyle? Ponieważ dla mnie samej ulubionymi zdjęciami w moich rodzinnych albumach są te zrobione przez mojego Tatę. Ze szczerymi uśmiechami, zabawnymi sytuacjami ale przede wszystkim z prawdziwą i widoczną miłością! Tego samego chciałabym dla Was, żebyście po paru latach spojrzeli w swój album i uśmiechnęli się na widok tych zdjęć mówiąc „tak wyglądało nasze mieszkanie, to była nasza kanapa na której mieliśmy swoje pierwsze wspólne zdjęcie”!

Moda na zdjęcia w studiu z konkretnymi aranżacjami przychodzi i odchodzi w miarę nowych trendów, a obraz Waszej rodziny jest ponadczasowy!

Sprawdźcie w poście SESJA LIFESTYLE – CZY WARTO? , jak oceniają taką sesję Ci którzy już ją mieli!


sesja dziecięca, sesja lifestyle, sesja domowa, fotograf łódź, jak w bajce, joanna piesiak fotografia

sesja lifestyle, sesja domowa, sesja ciążowa, sesja noworodkowa, naturalne zdjęcia rodzinne, fotograf łódź

bottom of page