top of page

Żegnam 2020 – podsumowanie

Cześć oto ja! Człowiek podsumowanie! W tym roku oczywiście nie będzie inaczej bo jak można zakończyć tak… specyficzny rok, bez podsumowania? Dlatego dziś postaram się zebrać całe to dobro które mimo wszystko mi się przydarzyło w 2020! A dodatkowo będziecie mogli zobaczyć te zdjęcia których jeszcze nie miałam szansy opublikować w tym sezonie! To co? Lecimy!


Czas podsumowań jest dla mnie zawsze taki… miły i sentymentalny. Chyba mało kto potrafi pochwalić się w tym roku spełnionymi planami. U mnie trochę ich przepadło, ale na ich miejsce pojawiły się nowe. Styczeń zaczęłam bardzo pozytywnie, bo w górach, z piękną pogodą i pełnym wypoczynkiem. Wtedy jeszcze do głowy mi nie przychodziło że zbieram siły do… siedzenia w domu! I przyszedł luty. Wtedy jeszcze zdążyłam zrobić zdjęcia na ślubie Moniki i Kamila, ale dobiegały nas coraz mniej pozytywne informacje ze świata. Zaczęła się za to rodzić niepewność i strach o najbliższe miesiące. Jeszcze wtedy, wciąż naładowana pozytywną energią, nie dopuszczałam do siebie myśli że coś może pójść nie tak… Aż tu w marcu zaczęła się akcja z kwarantanną! Co będę Was oszukiwać, kiedy moje pary dzwoniły do mnie w strachu czy ich wielki dzień się odbędzie, ja również wpadłam w panikę. Pierwsze dni spędziłam leżąc na kanapie i zastanawiając się co ze mną będzie i co właściwie mam zrobić. I tu pojawia się pierwszy pozytywny aspekt tego roku, który pozwolił mi przetrwać.

Plan naprawczy

Nic nie postawiło mnie lepiej na nogi jak wyjęcie zeszytu i rozpisanie moich opcji na najbliższe miesiące. I co z tego wyszło? Zupełnie nowe logo z którym się utożsamiam, odświeżona strona nad którą dłubałam na zasadzie prób i błędów zupełnie sama, przeredagowanie umowy i innych dokumentów. Zrobiłam także kurs online, nagrałam dwa filmy na youtube (szok), nagrałam kilka podcastów, uczyłam się o filmowaniu, uczyłam się angielskiego. Było tego znacznie więcej, ale wierzcie mi, spisanie tego i odhaczanie sprawiło że znowu miałam jakiś cel i nie błądziłam już po omacku!

Przypływ inspiracji

Kiedy mój mózg był zupełnie odciążony codziennym stresem, weszłam na jakiś nowy poziom kreatywności! Poza robieniem zdjęć w domu, knuciem nad nowym projektem zupełnie niezwiązanym z fotografią, myślałam jak mogę się wyrwać w plener! I tak oto gdy tylko pojawiło się zielone światło na wyjście z domu, porwałam Paulę na zdjęcia. Luuudzie, byłam jak rakieta! Miałam milion pomysłów na minutę i byłam tak cholernie szczęśliwa że mogę pracować! Nagle zaczęłam dostrzegać w każdym budynku, w każdym krzaczku i uliczce, okazje do zrobienia zdjęć! Dlatego gdy zobaczyłam ogromne krzaki Tamaryszku przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Łodzi, pytanie które pojawiło mi się w głowie brzmiało „kto będzie na tyle szalony żeby zrobić tu zdjęcia?”. Tak powstała sesja Martyny i Artura, którą niezmiennie się zachwycam! A poza tym? Poza tym robiłam zdjęcia w najbardziej „oklepanych” miejscach, ale w których nigdy nie miałam okazji faktycznie robić zdjęć! I tu przyszło kolejne przebudzenie, sesja Natalii i Krzysia w pełni otworzyła mnie na warunki atmosferyczne! Bo nagle okazało się że zdjęcia w rzepaku ale z deszczem mogą być magiczne, radosne i… zakończone tęczą! I powiem Wam że od tamtej pory moje pary już nie modlą się o słońce na zdjęciach, ale o deszcz i w pełni to rozumiem! W tym roku fotografowałam też po raz pierwszy w słonecznikach, w kopalni , o wschodzie słońca, z alpakami i wiele, wiele innych! To wszystko bardzo mnie otworzyło, ale również przygotowało na to że nie zawsze będzie tak jak sobie to wymyślimy „w głowie”.

Najlepsi ludzie

O tym wspominam chyba w każdym podsumowaniu i dziś także nie mogło być inaczej! Bo otaczają mnie na prawdę wspaniali ludzie. Zaczynając od mojej szalonej i kochającej rodziny, która jest gotowa pomóc mi w najbardziej zakręconych pomysłach. Przez mojego – jeszcze – narzeczonego, który jest ze mną w tych najtrudniejszych, „nieinstagramowych” momentach, wspiera, pociesza i niezmiennie rzuca We mnie jedzeniem wtedy kiedy trzeba! Mam też przy sobie wspaniałych przyjaciół, o czym najdobitniej przekonałam się w słabych momentach tego roku. Najlepsi ludzie to również Ci którzy pojawiają się jako moi „klienci” a zostają jako dobrzy znajomi! I z dumą muszę powiedzieć że w tym roku mam ich znowu kilkadziesiąt więcej! Dziękuję że jesteście, bez Was by po prostu nie było tego podsumowania!

Co z tym 2021?

Lubię planować, dlatego mimo tego co działo się w 2020, zamierzam snuć swoje plany na przyszły rok. A jaki on będzie? Wygląda na to że pracowity! Spotkam się z dużo większą ilością Par niż zwykle. Czekają mnie piękne śluby, piękne miejsca i wspaniali ludzie! Jestem pozytywnie nastawiona, bo 2021 to również rok w którym ja biorę ślub! W tym momencie nie czuję strachu, jestem otwarta na to co ma być i szczerze mówiąc co by to nie było, liczę tylko na to że wszyscy przeżyjemy go w zdrowiu!

Kiedy już wszystko wróci do normy – a mam nadzieję że będzie to jak najszybciej –  życzę nam wszystkim żebyśmy nie zapomnieli o tych doświadczeniach z 2020. Bo czego nas nauczył? Odpuszczania, kiedy jedyne co możesz zrobić to siedzieć w domu. Ciekawości świata, kiedy skończyły się już wszystkie filmy i seriale do obejrzenia, ruszaliśmy po nowe umiejętności. Zachwytu nad porami roku, a zwłaszcza nad wiosną którą przesiedzieliśmy w domu. Doceniania możliwości zwykłego wyjścia do restauracji i kawiarni, nawet nie zdawałam sobie sprawy że tak bardzo będę za tym tęsknić! Walki o swój głos, czy to na protestach czy w zwykłych codziennych sytuacjach. Szukania nowych możliwości, kiedy rok zamykał nam jedne drzwi, szukaliśmy kolejnych rozwiązań. Ale przede wszystkim czego nas nauczył – bycia ze sobą! Czasami aż nad wyrost i do porzygu (w kwarantannie domowej), ale dzięki temu widzę że bardziej doceniam każdą zwykłą „domową” chwilę. Doceniam spotkania z moimi bliskimi. Doceniam że każdy jest zdrowy i mogę go odwiedzić w każdej chwili chociażby w drzwiach. Doceniam że spędziliśmy razem piękne święta.

Rok 2020 nie był taki zły.

I tego również Wam życzę w 2021!

Do zobaczenia!

sesja narzeczeńska młynek tuszyn
sesja na wieczorze panieńskim
sesja narzeczeńska łódź
sesja lifestyle w plenerze
sesja plenerowa rodzinna
sesja portretowa łódź
sesja poślubna pałac pstrokonie
sesja poślubna pałac pstrokonie
sesja narzeczeńska w deszczu
sesja narzeczeńska park julianowski
sesja ciążowa lifestyle łódź
zdjęcia przy porodzie łódź
zdjęcia przy porodzie łódź
sesja noworodkowa lifestyle łódź
sesja narzeczeńska w polu
fotograf ślubny łódź, reportaż ślubny
sesja mamy i córki
panna młoda, fotograf ślubny łódź
sesja lifestyle łódź
sesja lifestyle w domu łódź
naturalne zdjęcia narzeczeńskie łódź
sesja narzeczeńska park poniatowskiego
sesja lifestyle łódź
sesja noworodkowa łódź, zdjęcia lifestyle
zdjęcia lifestyle
sesja noworodkowa w domu
sesja narzeczeńska, zdjęcia z drona
sesja noworodkowa w domu
sesja portretowa łódź, off piotrkowska
sesja ciążowa w rzepaku
sesja noworodkowa w plenerze
sesja noworodkowa w plenerze
sesja poślubna łódź
sesja ciążowa w domu łódź
sesja noworodkowa lifestyle
sesja roczkowa łódź, lifestyle
sesja narzeczeńska w łodzi
sesja narzeczeńska agroturystyka grobla kluki
fotograf ślubny łódź
sesja ciążowa, zdjęcia w słonecznikach
sesja lifestyle, sesja domowa łódź
sesja noworodkowa lifestyle
sesja ślubna łódź
sesja dziecięca łódź
sesja indywidualna łódź
sesja lifestyle łódź, sesja ciążowa łódź
sesja hotel hilton
sesja poślubna poznań
fotograf ślubny poznań
sesja narzeczeńska łódź
sesja ciążowa w domu
reportaż ślubny poznań
fotograf ślubny łódź, osada rybacka sereczyn
sesja partnerska łódź
sesja ciążowa w plenerze łódź
sesja narzeczeńska łódź
sesja indywidualna łódź
sesja ślubna łódź, wima, alternatywna sesja ślubna
alternatywny ślub, fotograf ślubny łódź
reportaż ślubny, fotograf ślubny łódź, panna na wydaniu, panna młoda
sesja lifestyle ciążowa
reportaż ślubny łódź
sesja ślubna ogród botaniczny powsin
fotograf ślubny łódź
sesja narzeczeńska lisowice
sesja narzeczeńska łódź, naturalne zdjęcia ślubne
fotograf ślubny warszawa
sesja narzeczeńska w maseczkach
sesja ślubna księży młyn
fotograf ślubny łódź
sesja partnerska łódź
sesja narzeczeńska park julianowski
sesja narzeczeńska boho
naturalne zdjęcia ślubne
sesja ślubna łódź
sesja rodzinna w plenerze łódź
sesja narzeczeńska poznań
bottom of page